کار در ایرلند
دی ۱۲, ۱۳۹۵
ویزای سرمایه گذاری در سریلانکا
دی ۱۲, ۱۳۹۵

پناهندگی در کره جنوبی

پناهندگی در کره جنوبی
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

پناهندگی در کره جنوبی

 

اگر به دنبال راهی برای مهاجرت به کره جنوبی می باشید و تصمیم به مهاجرت از طریق پناهندگی در کره جنوبی دارید این مقاله را مطالعه نمایید. پناهندگی در کره جنوبی یکی از روش های اخذ تابعیت کره جوبی است. در سالهای اخیر متقاضیان پناهندگی در کره جنوبی افزایش یافته و شما دوستان سؤالات زیادی در باب پناهندگی در کره جنوبی مطرح می کنید و ما در این مقاله سعی بر این داریم سوالات شما را پاسخگو باشیم و نکات و مواردی مثبت و منفی در زمینه پناهندگی در کره جنوبی بازگو کنیم.

اطلاعاتی من باب شرایط و قوانین راه مهاجرت از طریق پناهندگی در کره جنوبی را به نظر شما می رسانیم.
پس از ورود به کشور کره جنوبی ، افراد متقاضی مهاجرت از طریق پناهندگی در کره جنوبی باید برای تکمیل فرم های پناهندگی در این کشور اقدام نمایند. توصیه داریم حتما قبل از هر اقدامی برای مهاجرت از طریق پناهندگی از مشاورین حقوق بین الملل و وکلای ارشد مشورت بگیرید. مهاجرت از طریق پناهندگی یکی از پیچیده ترین طرق های مهاجرت می باشد که اگر نکات لازم را رعایت نفرمایید خطراتی دامن گیر خود شما و همه ی اعضای خانوادیتان می شود و عواقب سختی پیش رو خواهد داشت.

کره جنوبی کشوری است واقع در بخش جنوبی شبه جزیره ی کره در شرق آسیا و پایتخت این کشور شهر سئول می باشد.

در حال حاضر بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت از طریق پناهندگی در کره جنوبی دارند و وارد این کشور شده اند ، در ابتدا در شهری در مرز میان میانمار و تایلند ورود پیدا می کنند. همانطور که می دانید متقاضیان مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی از امکانات و وضعیت خوبی برخوردار نیستند و بسیاری از این متقاضیان بعد از ورود به این کشور از راه غیر قانونی پناهندگی ابراز پشیمانی می کنند.

پیشنهاد می شود بدون داشتن اطلاعاتی در باب قوانین و شرایط مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی و بدون مشورت با مشاورین حقوق بین الملل یا وکلای مربوطه هیچ اقدامی خود سرانه صورت نگیرد.

پاسخ به این سؤالات و بسیاری مسائل مهم دیگر به تفصیل در این مقاله بیان می شود.

 

برای مهاجرت از طریق پناهندگی درکره جنوبی لازم است که شخص در خاک کره جنوبی وارد شده باشد و این که از طریق قانونی یا از طریق غیر قانونی ورود داشته است فرقی ندارد . پس از ارائه در خواست مهاجرت به کره جنوبی و تکمیل فرمهای مربوط به مهاجرت از طریق پناهندگی در کره جنوبی به شخص ویزایی به مدت ۶ ماه ، به نامG1  داده می شود که این ویزا قابل تمدید خواهد بود .

 

 

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی به شرح ذیل می باشد :

  • تکمیل فرم های مربوط و مصاحبه
  • گذرنامه یا مدرک شناسایی معتبر
  • عکس شناسایی ۳×۴
  • درخواست وتقاضای پناهندگی

 

در صورتی درخواست مهاجرت از طریق پناهندگی در کره جنوبی رد می شود که :

  • هویت شخص قابل تشخیص نباشد.
  • ورود شخص به کره جنوبی دلیل امنیتی نداشته باشد.
  • در صورت لغو شدن پناهندگی مجدد شخص بدون تغییری در درخواست قبلی درخواست پناهندگی بدهد.
  • ورود شخص از کشوری بی خطر و امن باشد یعنی فرد در کشور خود شرایط امن و خوبی داشته باشد که در این صورت امکان رد شدن درخواست پناهندگی زیاد است
  • اظهارات دروغ و ارائه مدارک جعلی که اگر افسر متوجه عدم صداقت شخص شود درخواست پناهندگی رد می شود.

پس از اقدام برای مهاجرت از طریق پناهندگی در کره جنوبی افراد متقاضی مجبور هستند دوره های زبان کره جنوبی را بگذرانند تا به زبان این کشور مسلط بشوند. فرزندان این متقاضیان از سال جدید تحصیلی که وارد مدارس می شوند این امکان برایشان وجود دارد که در مدارس کره جنوبی تحصیل کنند و به یادگیری زبان کره جنوبی بپردازند.

یکی از مسائل مهم در این کشور داشتن اجازه ی کار می باشد که بعد از موافقت با درخواست مهاجرت از طریق پناهندگی در کره جنوبی و اجرای فرایند ، فرد متقاضی خارجی اجازه ی کار کردن بعد از ۶ ماه در کره جنوبی را خواهد داشت . از معایب کار کردن در این کشور این است که شخص متقاضی اگر شروع به کار کردن در کره جنوبی کند تقریبا حقوق و درآمد خود را از دست خواهد داد .

وزارت دادگستری با پناهجویانی که به عنوان پناهنده به رسمیت شناخته نشده اند رفتار دوستانه ای انجام می دهد ، وزارت دادگستری تصمیم می گیرد که نمی تواند با خیال راحت متقاضی را به کشور خود به دلایل بشردوستانه ، مانند خطر شکنجه بازگشت داده شود . این نماد بشردوستانه شکل افتخاری از حفاظت است و ممکن است به طور موقت صورت گیرد .

UNHCR یک سازمان بشر دوستانه ی غیر سیاسی بین المللی از زیر مجموعه ی سازمان ملل می باشد ،که وظیفه ی UNHCR کمک به دولت کره جنوبی برای رسیدگی به امور پناهندگان است . این سازمان در سال ۱۹۵۰ تاسیس شده است و در سال ۱۳۵۱ شروع به انجام ارائه حمایت های بین المللی به پناهندگان کرد .

در تمامی مراحل پروسه اخذ اقامت مهاجرت از طریق پناهندگی در کره جنوبی به شما توصیه می شود حتما از داشتن وکیل برای اقدام این جهت این روش پر خطر بهرمند شوید . و در صورتی که هنوز به زبان این کشور تسلط کافی ندارید با داشتن مترجم زبان کره جنوبی در مصاحبه ی اولیه که برای درخواست انجام می شود شرکت کنید .

 

هنوز هم اصرار بر این داریم تا زمانی که راه های قانونی و حقوقی برای ورود به کشور کره جنوبی وجود دارد اکیدا از راه غیر قانونی پناهندگی استفاده نکنید ، چرا تا امکان وجود راه های قانونی هست از راه های پر خطر و پر استرس برای مهاجرت استفاده شود؟

اگر به فکر آینده ی بی خطر و راحت برای خود و خانواده ی خود هستید از طریق پناهندگی در کره جنوبی دوری کنید و از راه های دیگر برای مهاجرت به کره جنوبی از قبیل تحصیل ، ازدواج ، کار ، ثبت شرکت و تولد اقدام فرمایید .

همچنین دقت داشته باشید که موسسات سودجو در این مسیر بسیار است و برای اقدام هر روشی برای مهاجرت با موسسات قانونی و معتبر در ارتباط باشید.

 

نگارنده : نگار فاضل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *