مهاجرت به انگلستان از طریق تولد
آبان ۱۶, ۱۳۹۵
درباره کشور اسلوونی
آبان ۱۶, ۱۳۹۵
مهاجرت کاری به آلمان
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

مهاجرت کاری به آلمان

مهاجرت کاری به آلمان، کار در کشور آلمان، اقامت کاری به آلمان، اخذ کارت آبی در کشور آلمان، ویزای کار در کشور آلمان، وضعیت همراهان در کشور آلمان

 

همانطور که می دانید راه های مختلفی برای ورود به کشور المان وجود دارد. یکی از بهترین راه ها مهاجرت کاری به کشور آلمان می باشد. ایا تا به حال به مهاجرت کاری به آلمان فکر کرده اید؟ ایا قوانین و مقررات مهاجرت کاری به آلمان را می دانید؟ ایا می دانید برای مهاجرت کاری به آلمان از چه زمانی می توانید همراه خود را وارد کشور نمایید؟ ایا می دانید شرایط اخذ ویزای کار آلمان چیست؟ ایا در رابطه با کارت آبی آلمان اطلاعاتی دارید؟ تا به حال برایتان سوال ایجاد شده است که بابت مهاجرت کاری به آلمان چه مدارکی نیاز دارید؟

ما در این مقاله تمامی سوالات شما را در باب مهاجرت کاری به کشور آلمان پاسخ خواهیم داد.

همانطور که میدانید برای ورود به کشورهای دیگر راه های بسیار زیادی وجود دارد من الجمله مهاجرت از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری و … که شما عزیزان می توانید از این طرق وارد کشور شوید.

به طور کلی بهتر است در ابتدا شرایط کلی کار در کشورهای اروپایی را بدانید و در نهایت تصمیم نهایی را اخذ کنید.

تقریبا کشورهای اروپایی قانون مشترکی دارند و در ابتدا افراد باید یک فرد را به عنوان کارفرما معرفی نمایند. در واقع باید job offer در کشور مورد نظر داشته باشند. به طور مثال در نظر بگیرید شما یک کارفرما در کشور مورد نظر دارید. کارفرمای مورد نظر باید شغل شما را در ابتدا به مدت ۳ ماه در کشور و ۳ ماه در اتحادیه اروپا پیشنهاد نماید در صورتی که فرد مورد نظر در این شش ماه پیدا نشد شما می توانید به راحتی وارد کشور شوید.

اما نکته قابل توجه این است که در این مدت ۶ ماهه مطمعنا افرادی در این کشورها وجود دارند که شغل مورد نظر را انجام دهند. اما به طور کل ممکن است حتی نزدیکترین فرد خانواده شما به عنوان کارفرمای شما باشد، حتی این فرد هم باید روال قانونی را طی نماید و در صورتی که شخص مورد نظر یافت نشد می تواند شما را وارد کشور نماید.

اما ما می خواهیم برای شما عزیزان در کشور آلمان راهی را پیشنهاد کنیم که بتوانید بدون نیاز به کارفرما یا job offer وارد کشور شوید و با پیدا کردن کار مورد نظر و حقوق درخواستی اقامت خود را اخذ نمایید.

فردی که متقاضی ویزای کار در کشور آلمان می باشد می تواند با اخذ ویزای کار شش ماهه وارد کشور شود و کار مورد نظر خود را پیدا نماید. با اخذ این ویزا به افراد اجازه داده می شود تا بتوانند کار مورد نظر خود را پیدا نمایند. مهاجرت کاری به آلمان و اخذ ویزای کار کشور آلمان شرایط خاصی را دارا می باشد که در ادامه برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

مدارک لازم جهت درخواست ویزای کار کشور آلمان:

شناسنامه و پاسپورت متقاضی البته با کپی از کل صفحات

عکس رنگی (البته در نظر داشته باشید عکس شما باید برای شش ماه اخر باشید و عکس قدیمی مورد تایید نمی باشد)

فرم امضا شده جهت پیدا کردن کار در کشور مورد نظر

صورت حساب بانکی مبنی بر تمکن مالی فرد (شخصی که قصد اخذ ویزای کار کشور آلمان را دارد باید در حدود ۱۰۰۰۰ یورو تمکن مالی خود را به سفارت نشان دهد)

بیمه نامه شینگن

رزومه کامل از فرد متقاضی

ترجمه ی مدارک مورد نیاز

سوابق کاری

در نظر داشته باشید افرادی که قصد کار در کشور آلمان را دارند بهتر است که به زبان آلمانی تسلط داشته باشند علت این است که این افراد وارد کشوری می شوند که آلمانی زبان است و تا زمانی که زبان آلمانی را یاد نگیرند کار مورد نظر را نمیتوانند پیدا کنند.

این افراد حتی اگر بتوانند مدرک ایلتس در حد ۵٫۵ یا مدرک زبان المانی در حد a2 را برسانند در پروسه ی کار پیدا کردن راحت تر خواهند بود.

شرایط اصلی در کشور المان جهت اخذ ویزای کاری:

سن زیر ۴۰ سال

داشتن مدرک زبان

سابقه ی کار

افراد می توانند با اخذ ویزای کار در کشور آلمان به مدت ۴۰ ساعت در هفته کار کنند و حقوق مورد نظر را دریافت نمایند. این افراد می توانند زمانی که کار مورد نظر را (همانطور که در بالا ذکر شد در مدت ۶ ماهه) پیدا کردند و مسکن مناسبی اجاره نمودند برای  همسر و فرزندان خود اقدامات لازم را انجام دهند.

ممکن است برای شما این سوال ایجاد شود که مزایای ویزای کاری المان چیست؟ ایا حقوقی که افراد دریافت میکنند با هزینه های زندگیشان برابری دارد؟

حقوق متقاضیان در کشور آلمان به صورت ماهیانه و گاهی ساعتی پرداخت می شود البته در نظر داشته باشید بسته به نوع شغل فرد کاملا متفاوت می باشد. البته حقوق این افراد با کسر مالیات پرداخت خواهد شد.

حقوق کارمندان و کارگران در ماه نوامبر یا در دسامبر تغییر خواهد کرد و در صورتی که افزایش حقوق برای افراد در نظر گرفته شده باشد در ابتدای ژانویه اعمال خواهد شد.

بهتر است در ادامه برای شما در رابطه با بلوکارت آلمان توضیح دهیم تا بتوانید با شرایط ان به طور کامل اشنا شوید.

بلو کارت آلمان blue card یک نوع ویزای کاری می باشد که به افرادی که به صورت موقت وارد کشور آلمان شده اند این امکان را می دهد که ویزای خود را به اقامت دائم تبدیل نمایند.

شرایط اخذ ویزای کار در آلمان این است که افرادی که به واسطه ی ویزای شش ماهه وارد کشور شدند، می تواند بعد از پیدا کردن کار در این شش ماه و تمدید این ویزا به مدت شش ماه دیگر بلوکارت المان را دریافت نمایند.

افرادی که بلوکارت المان را دریافت می نمایند می توانند در سراسر اتحادیه ی اروپا مشغول به کار شوند.

حقوق این افراد باید حداقل سالی ۴۵۰۰۰ یورو باشد و اگر فرد فارغ التحصیل یکی از رشته هایی باشد که کشور آلمان به آن نیازمند است مثل ریاضیات،علوم پایه،IT،مهندسی،پزشکی و…حقوق دریافتی چنین اشخاصی می تواند سالی ۳۵۰۰۰ یورو باشد.

نکته قابل توجه این است که افرادی که اقامت دایم کشور المان را دریافت کرده اند نباید بیشتر از شش ماه خارج از آلمان زندگی کنند و در صورتی که همچین اتفاقی برای افراد ایجاد شود ممکن است اقامت دائم خود را از دست دهند.

به طور کلی اقامت از طریق ویزای کار یکی از بهترین ویزاها برای کشور آلمان می باشد. البته بهتر است بدانید در کشور آلمان راه های دیگری هم وجود دارد که شما عزیزان می توانید بابت اقامت اقدام نمایید. من الجمله مهاجرت از طریق تحصیل در کشور آلمان و همینطور سرمایه گذاری در کشور آلمان می باشد. که همه  ساله افراد زیادی از راه تحصیل و کار به کشور آلمان مهاجرت می نمایند.

البته در نظر داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

ویزای کار آلمان

ارزوسادات نفر

 

 

www.workpermit.com/immigration

www.euractiv.com

www.workingabroad.net

www.ec.eur.pu.eu/immigration

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *