تحصیل در کانادا
آبان ۶, ۱۳۹۵
تحصیل در کانادا
آبان ۸, ۱۳۹۵

تحصیل در کشور المان

ارزوسادات نفر

تحصیل در کشور المان، اخذ ویزای تحصیلی در کشور المان، راه های ورود به کشور المان از طریق تحصیل، اجازه بردن همراه در کشور المان، هزینه های تحصیل در آلمان، شرایط کار پس از تحصیل در آلمان

 

ایا شما به دنبال تحصیل در کشور المان هستید؟ ایا تحصیل در کشور المان یکی از انتخاب های شما برای مهاجرت می باشد؟ ایا بعد از تحصیل در المان اجازه اقامت گرفتن برای افراد وجود دارد؟ هزینه های تحصیل در کشور المان چه میزان می باشد؟ ایا بعد از تحصیل در کشور المان افراد اجازه اخذ کار را دارند؟ راه های ورود برای تحصیل در کشور المان چیست؟ ایا می خواهید در دانشگاه های آلمان تحصیل نمایید؟

تحصیل در آلمان از مواردی است که متقاضیان زیادی را به خود جلب می نماید . ممکن است به دلیل سطح علمی بالای دانشگاه های آلمان باشد. برای تحصیل در آلمان مانند تحصیل در سایر کشور ها  گرفتن ویزای تحصیلی و پذیرش دانشگاه  از مهم ترین مراحلی هستند که  باید به نحو مطلوبی صورت گیرند . هزینه تحصیل در آلمان تقریبا به طور رایگان می باشد که می تواند از عللی باشد که انگیزه تحصیل در آلمان را برای افراد افزایش می دهد . ما در این مقاله تحصیل در آلمان و شرایط آن و هزینه های تحصیل در آلمان را بررسی خواهیم نمود.

 

چنانچه شما بخواهید برای تحصیل در کشورآلمان اقدام نمایید شما باید ویزای تحصیلی کشور آلمان را اخذ نمایید . برای اخذ ویزای تحصیلی شرایطی لازم است که شخص متقاضی باید به آنها توجه نماید. البته بهتر است بدانید برای ورود به کشور المان یا هر کشور دیگری یک سری شرایط خاص و ویژه ای مورد نیاز می باشد و تا زمانی که افراد شرایط اولیه را فراهم نکنند نمی توانند وارد مراحل بعدی شوند.

همینطور در کشور المان، افرادی که قصد ادامه تحصیل را دارند باید مدارکی را فراهم نمایند تا بتوانند وارد پروسه ی تحصیلی شوند از جمله ی این مدارک:

پاسپورت، نامه ی پذیرش از دانشگاه، مدارک تحصیلی مورد نیاز به همراه ریز نمرات، ارائه ی فرم های مورد نیاز برای اخذ پذیرش، مدرکی که نشان دهنده توانایی مالی شخص برای تامین هزینه های زندگی در کشور آلمان باشد که حدود ۸۰۰۰ یورو برای یک سال است، مدارکی که نشان دهنده مهارت زبان آلمانی شخص باشد وچنانچه بخواهد در دوره های زبان آلمانی شرکت نماید این قصد باید اثبات گردد و سایر مدارک مورد نیاز البته تمامی این مدارک باید صحتشان ثابت گردد.

پس از اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان فرد می تواند وارد کشور آلمان بشود اما اقدامی که پس از ورود به آلمان شخص باید انجام دهد این است که در آلمان برای مجوز اقامت نیز اقدام نماید.که این کار باید در ظرف دو هفته پس از ورود به کشور آلمان صورت بگیرد . که در این مرحله شخص تا حدودی به ارائه مدرک جدیدی نیاز نخواهد داشت اگر چه مدارکی که برای اخذ ویزای تحصیلی ذکر شد برخی از آنها در این مرحله نیز باید ارائه گردد که عبارتند از :

– مدرک بیمه

– ویزا چنانچه اخذ شده باشد

– مدرک ثبت نام در دانشگاه آلمان

– پاسپورت معتبر

– قراراداد اجاره چنانچه وجود داشته باشد

– هزینه های مربوط به مجوز اقامت

– مدرک زبان

چنانچه شخص  هنوز در دانشگا ه های آلمان پذیرفته نشده باشد  شخص در حال درخواست ویزای تحصیل در نظر گرفته می شود و به مدت ۳ ماه زمان خواهد داشت که از دانشگا های المان پذیرش بگیرد و چنانچه در این مدت پذیرش گرفته و ثبت نام نکرده باشد می تواند به مدت ۶ ماه این ویزا را تمدید نماید البته این امر در اختیار سفارت است که موافقت نماید یا خیر.

برای تحصیل در دانشگاههای کشور آلمان فرد متقاضی باید در ایران ۱۲ سال تحصیل کرده باشد و دیپلم مربوطه را اخذ کرده باشد. ورود به دانشگاههای آلمان مشروط به پذیرفته شدن در کنکور می باشد و این شرط نیز با توجه به محل قبولی افراد متفاوت می باشد یعنی اگر فرد در کنکور سراسری قبول شده باشد به محض قبولی می تواند برای تحصیل در کشور آلمان اقدام نماید اما اگر در کنکور دانشگاه آزاد قبول شده باشد باید سال سوم دانشگاه باشد تا بتواند اقدام نماید.لازم به ذکر است که این افراد نیاز به گذراندن دوره های کالج ندارد.

نظام اموزش عالی در کشور المان به ۲ بخش تقسیم می شود: ۱٫ دانشگاه دولتی که توسط دولت اداره می شود. ۲٫ دانشگاه خصوصی که توسط سازمانها و یا موسسات خیریه اداره می شود.

دانشگاههای سراسری در کشور آلمان رایگان ولی دانشگاههای آزاد دارای هزینه می باشد البته دانشجویان بین المللی به همان میزانی هزینه می پردازند که دانشجویان همان کشور می پردازند. تحصیل در کشور المان یک فرصت بزرگ برای مردم اروپا و هم برای دانش اموزان در سرتاسر جهان می باشد. دانش اموزان در کشور المان از یک سیستم اموزشی با کیفیت بالا بهره مند می شوند.

تحصیل در رشته پزشکی در کشور المان:

تحصیل در رشته پزشکی در کش.ر المان با چالش های بسیاری روبرو است اما یک فرصت فوق العاده برای اینده ی فرد محسوب می شود. مطالعات پزشکی در کشور المان مقررات خاصی را دارد که یکی از این مقررات صدور پروانه پزشکی می باشد.

افرادی که پروانه پزشکی را دارا هستند نیازی به ورود به برنامه های مطالعه پزشکی و یا claususnumberus یا مدرک معادل از کشورهای دیگر را ندارند.

با مدرک کارشناسی شخص مجاز به کار در زمینه های پزشکی می باشد اما باید این نکته را در نظر داشت که نمی توانند به عنوان پزشک فعالیت نمایند. برای دانشجویان بین المللی دانش زبان المانی بسیار مهم است.

افرادی که می توانند در کشور المان فارغ التحصیل درجه پزشکی شوند یک گام بزرگ به سمت حرفه پزشکی برداشته اند.

تحصیل در رشته پزشکی در کشور المان به فرد اجازه می دهد تا به عنوان یک پزشک در همه ی کشورهای اروپایی و در جهان مشغول به کار شود.

تحصیل در کشور آلمان به زبان آلمانی می باشد  اما در برخی از رشته ها هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی تدریس می شود.

اشخاصی که قصد ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی آلمان را دارند این افراد باید یک یا دو ترم از کارشناسی خود را در آلمان بگذرانند و بعد وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند.

پذیرش در مقطع دکترا دردانشگاه آلمان کار ساده ای نیست چون فرد باید در کشور المان استاد راهنما پیدا کند که در بسیاری از موارد این امر با کمک یک وکیل با تجربه امکان پذیر می باشد.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در در کشور المان را دارند باید در حد مدرک زبان المانی B1 و در برخی دانشگاه ها و رشته ها B2 را ارائه دهند.

انواع دانشگاه های خصوصی در المان:

دانشگاه تحقیقاتی: این دانشگاه بیشتر در مراحل کارشناسی و کارشناسی ارشد فعالیت خواهد کرد.

دانشگاه های فنی: تمرکز این دانشگاه بیشتر بر رشته های علوم، فن آوری، و مهندسی است.

دانشگاه های علوم کاربردی بیشتر در مهندسی، بازرگانی و علوم اجتماعی متمرکز شده است.

دانشکده هنر، موسیقی و فناوری

دانشگاه برتر در آلمان ۲۰۱۵/۱۶ توسط رتبه بندی QS جهانی:

دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه هیدلبرگ، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

پرسشی که می تواند مطرح گردد این است که آیا می توان با ویزای تحصیلی کار کرد یا خیر؟ در پاسخ باید گفت که دانشجویانی که دارای ویزای تحصیلی می باشند قانونا حق کار کردن را دارند اما زمان کاری آنها محدود است . چنانچه کار به صورت پاره وقت باشد ۲۴۰ روز در سال و اگر تمام وقت باشد ۱۲۰ روز در سال  می توانند کار کنند.

به طور کلی برای تحصیل در کشور المان شما نیاز به مدرک زبان المانی دارید و این یکی از موضوعاتی است که برای تحصیل در کشور المان بسیار مهم و اساسی است. همینطور وجود دانشگاه های برتر در کشور المان باعث شده است افراد بسیار زیادی کشور المان را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند.

البته در کنار تحصیل در کشور المان راه های دیگری هم وجود دارد که شما عزیزان می توانید برای ورود به کشور المان انتخاب نمایید. به طور مثال می توانید از طریق ویزای کار در کشور المان و همینطور ویزای سرمایه گذاری در کشور المان اقدام نمایید.

در نظر داشته باشید از طریق وکلایی اقدام نمایید که در زمینه مهاجرت تجربه کافی داشته باشند و اطلاعات درست و صحیح را در اختیار شما بگذارند.

 

http://www.studying-in-germany.org/how-to-study-in-germany/

www.studying-in-germany.org

https://www.study-in.de/en/plan-your-studies/requirements/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *