تحصیل در مدارس و دانشگاه های نیوزیلند
شهریور ۱۰, ۱۳۹۴
کار در استرالیا
شهریور ۱۱, ۱۳۹۴

تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان در آمریکا

تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان در آمریکا

در این مقاله برای شما عزیزان از تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان در آمریکا صحبت می نماییم همانطور که می دانید اکثر کشورها برای تحصیل از افراد مدرک زبان می خواهند . تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان در آمریکا یکی از بهترین شرایطی می باشد که افراد می توانند از آن استفاده بنمایند. و افراد می توانند از  تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان در آمریکا استفاده کنند و بتوانند با تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان در آمریکا به موفقیت برسند. برای این منظور در قسمت ذیل  اطلاعات لازم  در رابطه با تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان در آمریکا  ذکر شده است .

 

تحصیل بدون مدرک زبان در آمریکا چگونه می باشد ؟

آیا می توان بدون اخذ مدرک زبان در آمریکا به تحصیل در دانشگاه چرداخت ؟

آیا برای تحصیل در آمریکا نیاز به ارائه ی مدرک آیلتس نمی باشد؟

مدرک تافل برای تحصیل در دانشگاههای آمریکا مورد نیاز می باشد یا خیر ؟

.

 

دانشگاههایی که در آمریکا وجود دارند از نظر سیستم های آموزشی بسیار عالی و ممتاز می باشند و می توان گفت دلیل توجه علاقه مندان به تحصیل در مراکز معتبرهمین امر می باشد.

بهتر است بدانید امکانات تحصیلی بسیاری در اختیار دانشجویان خارجی درکشور آمریکا قرار می گیرد و اینها افرادی می باشند که می خواهند و قصد دارند که گرین کارت آمریکا را از روش علمی و تحصیلی کسب نمایند  .

دانشگاهها در کشور آمریکا و همچنین مراکز آموزشی در این کشور جزء برترین دانشگاههای برتر جهان می باشد وبه طور تقریبی می توان گفت تمامی رشته های دانشگاهی را پوشش می دهد . دوره های تحصیلی در این کشور به اینصورت می باشد  دوره ی کارشناسی ۴ ساله ، دوره ی کارشناسی ارشد ۲ ساله ، دوره ی دکترا ۳ تا ۵ ساله می باشد نظام آموزشی کشور آمریکا به اینصورت می باشد .

افراد برای اینکه بتوانند پذیرش دانشگاههای آمریکا را اخذ نمایند باید حتما مدرک ۱۲ ساله ی تحصیل در دوره های دبستان و دبیرستان را در دست داشته و در واقع این دوره ها را به اتمام رسانده باشید تا بتوانید جهت اخذ پذیرش در کشور آمریکا اقدام نمایید .

اگر آخرین مدرک تحصیلی شما در ایران مدرک تحصیلی دیپلم باشد شما می توانید مقطع پیش دانشگاهی را در کشور آمریکا گذرانده و پس از اتمام این دوره وارد دانشگاه شوند .

بهتر است بدانید هم می توانید با شرکت در آزمون آیلتس و گرفتن نمره ی ۶ و یا نمره های مشابه در آزمون تافل برای پذیرش در دانشگاه اقدام نمایید که به اینصورت می باشد که می توانید با گذراندن دوره های آموزشی زبان انگلیسی در کشور آمریکا و قبل از شروع دوره های دانشگاهی این مانع را رد کنید و بهتر است بدانید این موضوع همواره مورد توجه دانشجویان و علاقه مندان دانشگاه تجارت HULT قرار گرفته است .

 

متقاضیان دارنده دیپلم در کلیه ی رشته ها بدون داشتن مدرک پیش دانشگاهی نیز واجد شرایط می باشند .البته شما می توانید اقدام به ترجمه ی مدرک دیپلم و ریز نمرات مالی نمایید . همچنین شما برای خروج از کشور نیاز به ساپورت مالی و پاسپورت می باشید . بهتر است بدانید بدون نیاز به مدرک زبان در آمریکا می توانید در رشته های فنی مهندسی ، هنری ، زبان های خارجه ، علوم اجتماعی ، بهداشت و درمان ، علوم کامپیوتر ، پزشکی و کلیه ی رشته ها امکان پذیر می باشد .که در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس بدون احتیاج به نمره ی زبان در آمریکا اقدام می نمایند .

 

پذیرش دوره های زبان در کشور آمریکا به همراه مقاطع تحصیلی و همزمان توسط دانشگاه صادر می شود. دوره های زبان در کشور آمریکا و به صورت حضوری و قبل از شروع کلاس های رشته ی اصلی برگزار می شوند .

 

پذیرش در مقطع لیسانس برای دوره ۴ ساله خواهد بود و دوره ی زبان در آمریکا و در دانشگاه گذرانده می شود و در صورتی که دانشجو نمره ی حداقل مورد نیاز دانشگاه را کسب نماید وارد دوره ی اصلی درسی خواهد شد .

 

دوره های زبان در کشور آمریکا عبارتند از دوره های ۲ ماهه ، ۴ ماهه و یک ساله می باشد و بستگی به سطح زبان دانشجو خواهد داشت .

دانشجویان متقاضی تحصیل در کشور آمریکا  اگر دارای معدل بالاتر از ۱۲٫۵۰ باشند می توانند بدون ارائه ی تافل یا ایلتس در خواست پذیرش خود را ارائه دهند .

جهت تحصیل بدون نیاز به ارائه ی مدرک زبان باید مدارک زیر ارائه شود :

کپی  مدرک دیپلم و ترجمه ی این مدرک

ریزنمرات دیپلم و ترجمه ی  آن

صفحه ی اول پاسپورت یا صفحه ی اول کارت شناسایی ( شناسنامه ، کارت ملی )

متقاضیانی که مدرک پاسبورت را ندارند می توانند با کارت شناسایی پرونده را آغاز کرده و بعد از دریافت پذیرش با سپردن ودیعه به ادراه ی سازمان نظام وظیفه می توانند پاسپورت جهت خروج از کشور دریافت نمایند .

گواهی بانکی افراد

بهتر است بدانید بعد از برسی پرونده ی شما در واقع انتخاب رشته بر اساس ریز نمرات لام خواهد شدو هدف شما انجام خواهد شد .به همین دلیل رشته ای که شانس موفقیت شما در آن بیشتر باشد از طرف ما به شما اعلام خواهد شد .

لازم به ذکر می باشد این گواهی بانکی باید حتما از طرف اسپانسر شما و کسی که قصد پرداخت هزینه ی شما را دارد از بانک گرفته شده و حتما به زبان انگلیسی توسط آن بانک صادر می شود . معمولا شبیه بانک های بین المللی با داشتن پرسنت حساب این برگه صادر می شود .

 

هزینه ی تحصیل و زندگی در کشور آمریکا برای هر دانشجو مبلغ حدودا ۲۸ هزار دالار برای یک سال فرد می باشد که این هزینه نیز تقریبی می باشد به اینصورت که هزینه ی زندگی در حدود ۱۳ هزار دلار و هزینه ی تحصیل در حدود ۱۵ هزار دلار می باشد.

همچنین بهتر است بدانید زندگی دانشجویی در شرایطی مناسب  می باشد و در صورتی که دانشجو تصمیم داشته باشد در دانشگاههای آمریکا در شرایط دیگری زندگی کند هزینه ها متفاوت خواهد بود .

 

 

 

 

 

این ارقام تخمین دانشگاه های آمریکا .

نیدگذراندن سریع تر دوره های زبان انگلیسی می باشند. در ایران شما میتوانید این دوره ها را با کیفیت بسیار پائین و در محیط بسته و محدود و البته با هزینه بالا بگذرانید. یکی از مشکلاتی که بسیاری از دانشجویان و متقاضیان با ما در میان گذاشته اند پیرامون مسئله زمان و طولانی بودن دوره های آموزشی در ایران میباشد. اموزشگاه های معتبر همیشه با کمبود فضای آموزشی و مشکلات ثبت نام برای متقاضیان روبرو هستند و نتیجه حاصل از این کلاس ها چشم گیر نبوده و اغلب دانشجویان شکایات فراوانی از به هدر رفتن زمان و انرژی در این کلاس ها دارند.در صورتی که بسیاری از دانشگاه های آمریکایی دوره های بسیار سطح بالای زبان انگلیسی را در این کشور و در دانشگاه های معتبر برگزار می نمایند. و شما بعد از اخذ پذیرش در دانشگاه آمریکا برای دوره زبان انگلیسی با اخذ ویزای دانشجویی وارد ایالات متحده آمریکا شده و به فراگیری زبان خواهید پرداخت.

این دوره “دوره آموزشی زبان انگلیسی و آیلتس” نام دارد و شما با گذراندن دوره آموزشی زبان انگلیسی و موفقیت در امتحان نهایی, مجوز ورود به دوره تحصیلی لیسانس یا فوق لیسانس در آمریکا بدون نیاز به مدرک زبان را دریافت می نمائید.

زمان پذیرش تحصیلی

زمان شروع پذیرش تحصیلی در کشور امریکا در ترم های پاییز و بهار می باشد. لازم به ذکر است که این زمانبندی برای متقاضیانی می باشد که مدرک آیلتس و یا تافل داشته باشند. و اما در خصوص اشخاصی که متقاضی تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان در امریکا می باشند، زمان بندی وجود ندارد . زیرا این اشخاص در دوره ی زبان و هم پذیرش تحصیلی می توانند همزمان اقدام نمایند.این گروه از متقاضیان تحصیلی در ابتدا قبل از شروع دوره های دانشگاهی خود دوره ی زبان را می گذرانند و پس از آن برای ادامه ی تحصیل ، اقدام خواهند کرد. لذا برای متقاضیانی که به دنبال تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان در امریکا می باشند ، محدوذیت زمانی وجود ندارد .

نگارنده : سپیده ایمانعلی زاده

 

4 دیدگاه ها

 1. sonia گفت:

  با سلام خسته نباشید من فوق دیپلم نرم افزار کامپیوتر دارم از دانسگاه ازاد با معدل ۱۶٫۳۵ و معدل دیپلم دبیرستانم ۱۴٫۲۵ متاهل و یک فرزند ۱٫۵ساله میخواستم ادامه تحصیل در دانشگاه های بدون نیاز به مدرک زبان تحصیل کنم لطفا اگر واجد شرایط بودم راهنمای و اقدامات لازم را بکنید متشکرم

  • امین نخشبی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   اطلاعات از قبیل وقفه تحصیلی و سن ناقص است.

   جهت اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر نیاوران تماس حاصل فرمایید.
   ۰۲۱-۲۲۸۲۹۵۳۸-۴۸

 2. shamim گفت:

  سلام من دانشجوی ترم آخر کارشناسی گرافیک از دانشگاه علمی کاربردی با معدل ۱۹ هستم و رزومه خوبی دارم ۴ نمایشگاه گروهی هم داشتم برای دو کشور ایتالیا_فلورانس و آمریکه میخواستم برای ارشد اقدام کنم اما هیچی نمیدونم حتی نمیدونم شانس قبولی هم دارم یا نه در ضمن عضو موسسه هنرهای تجسمی تهرانم هستم و کارتشو هم دارم در خصوص ارشدمیشه لطفا درباره نحوه پذیرش دانشگاه هنر هاروارد و ییل و استنفورد آمریکا هم راهنمایی کنید و اینکه من چه طوری میتونم از این چهار دانشگاه + دانشگاه فلورانس ایتالیا پذیرش بگید سلام من دانشجوی ترم آخر کارشناسی گرافیک از دانشگاه علمی کاربردی با معدل ۱۹ هستم و رزومه خوبی دارم ۴ نمایشگاه گروهی هم داشتمدربرای مکم کنید؟؟؟ م؟آیا شانسی دارم؟میشه کمکم کنیدد؟؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *